Spotkanie z przedstawicielami BGK

Dnia 23 lutego 2007 roku w Urzędzie Miejskim w Gostyniu odbyło się spotkanie Przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego (p. Jarosław Kała Z-ca Dyrektora Departamentu Funduszy Poręczeń i Gwarancji i p. Rafał Maliszewski Ekspert Departamentu Funduszy Poręczeń i Gwarancji) z udziałowcami Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu oraz Przewodniczącymi Rad.

Na spotkaniu przedstawiono:

  • korzyści wypływające z podpisanego w listopadzie 2006 roku porozumienia pomiędzy BGK, a 12 Funduszami Regionalnymi i 8 Funduszami Lokalnymi zrzeszonymi wokół BGK.
  • możliwości udzielania regwarancji poręczeń przez BGK,
  • możliwości współporęczania Funduszy Lokalnych z Funduszami Regionalnymi i BGK,
    Mówiono również o wysokiej pozycji SFPK Sp. z o.o. wśród funduszy lokalnych skupionych wokół BGK oraz uzyskiwanych przez niego wynikach. 
    Dodatkowo przedstawiciele BGK zwrócili się z prośbą o objęcie kolejnych udziałów w Funduszu przez Samorządy Terytorialne w celu jego kapitałowego wzmocnienia i zwiększenia maksymalnej kwoty poręczenia na rzecz przedsiębiorców i jednostek z nimi powiązanych.
  • Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]