JEREMIE

JEREMIE to skrócona nazwa inicjatywy, która po przetłumaczeniu brzmi: Wspólne Europejskie zasoby dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Już sama nazwa wskazuje do kogo jest ona skierowana - do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczęli działalność lub nie posiadają długiej historii kredytowej, a także wystarczających zabezpieczeń do ubiegania się o kredyt w instytucjach finansowych.

W Polsce Inicjatywa JEREMIE realizowana jest na poziomie regionalnym w ramach Regionalnych programów Operacyjnych - w województwie wielkopolskim w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. (Priorytet 1 "Konkurencyjność przedsiębiorstw", Działanie 1.3 "Rozwój systemu finansowych instrumentów wsparcia przedsiębiorczości").

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych jako Pośrednik Finansowy udziela wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w postaci poręczenia.

Schemat:

schemat

Projekt JEREMIE jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie sektora MŚP w dostępie do funduszy, mających na celu jego ogólnopojęty rozwój. Swoim zasięgiem JEREMIE objął teren województw: dolnośląskiego, łódzkiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego.

Na terenie województwa wielkopolskiego Inicjatywa JEREMIE jest realizowana pod hasłem: INICJATYWA JEREMIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI

Pierwszą umowę Operacyjną - Reporęczenie Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu podpisał 09 września 2010r. i od tego momentu realizuje unijną inicjatywę JEREMIE, dzięki której w większym stopniu może wspierać lokalnych przedsiębiorców. Poręczenia udzielane przez Fundusz to szybki, pewny i tani sposób zabezpieczenia kredytów dla firm! Ponadto, przedsiębiorcy korzystający z poręczeń tego unijnego projektu mogą liczyć na liczne korzyści płynące z realizacji inicjatywy JEREMIE przez Fundusz:

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. realizacji poszczególnych edycji inicjatywy JEREMIE.

 


wypełnij wniosek STANDARD wypełnij wniosek JEREMIE2 wypełnij wniosek REPO (J3)
Jeremie Jeremie2 SPO Poręczenia
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X