OCENA RATINGOWA SFPK

Data publikacji: 2013-06-21

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu został poddany ocenie wiarygodności kredytowej.

Przeprowadziła ją trzecia europejska pełnoprawna agencja ratingowa zarejestrowana przez Komisję Nadzoru Finansowego w Bułgarii oraz Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) - BCRA – Credit Rating Agency we współpracy z PKF Capital Sp. z o.o.

W ramach nadawania wstępnych ocen ratingowych, Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w grupie 24 funduszy poręczeniowych, otrzymał najlepszą ocenę.

Co więcej, Fundusz otrzymał rating długoterminowy na poziomie A, który w stosowanej skali ratingowej oznacza bardzo dobrą stabilność finansową oraz silną zdolność obsługi zobowiązań.

19 czerwca br. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla czterech pierwszych funduszy poręczeniowych, w krórych gronie znalazł się nasz Fundusz.

Nadanie ratingu przez BCRA -Credit Rating Agency, niewątpliwie zwiększy wiarygodność i prestiż Funduszu przed bankami oraz innymi instytucjami finansowymi. Przeprowadzony monitoring ryzyka kredytowego SFPK jest dla naszych Partnerskich Instytucji Finansowych, istotną oceną świadczącą o stabilnej pozycji naszego Funduszu na polskim rynku poręczeniowym.

powrót do aktualności z roku: 2013
wypełnij wniosek STANDARD wypełnij wniosek JEREMIE2 wypełnij wniosek REPO (J3)
Jeremie Jeremie2 SPO Poręczenia
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X