Światowe Dni Innowacji 2013

Data publikacji: 2013-09-25

W dniu 24.09.2013r. w Hotelu Mercure w Poznaniu odbyła się konferencja skierowana do wielkopolskich przedsiębiorców pt. Innowacyjne instrumenty finansowe wsparcia sektora MŚP organizowana w ramach Światowych Dni Innowacji.

SFPK, jako Pośrednik Finansowy uczestniczył w konferencji, celem przestawienia uczestniczącym w spotkaniu przedsiębiorcom swojej oferty poręczeniowej oraz udzielenia informacji na temat inicjatywy JEREMIE.

Konferencję uroczyście otworzył pan Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz pan Dariusz Kacprzyk Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. pan prof. Dariusz Rosati poseł na Sejm RP, pani Ewa Wnukowska Dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Regionalnych, pan Marek Szczepański Dyrektor Zarządzający, reprezentujący Bank Gospodarstwa Krajowego. Spotkanie poprowadził pan Maciej Głogowski dziennikarz radia TOK FM.

Konferencja podzielona była na dwie sesje. W pierwszej części spotkania przedsiębiorcy mogli zapoznać się z unijnymi instrumentami finansowymi przyczyniającymi się do rozwoju sektora MŚP.
Ponadto, w ramach Sesji I, uczestnikom przedstawiono znaczenie małych i średnich przedsiębiorstw w rozwoju gospodarczym UE i Polski, jak również stan wdrażania inicjatywy JEREMIE w Polsce.
Drugą część spotkania stanowiła dyskusja panelowa mająca na celu omówienia doświadczeń we wdrażaniu inicjatywy JEREMIE na terenie województwa Wielkopolskiego. W ramach sesji 2 uczestnicy mieli również możliwość zadawania pytań ekspertom. Wśród osób zaproszonych do udziału w dyskusji panelowej była m.in. Prezes Zarządu Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych, pani Aneta Karkosz, która odpowiadała na pytania przedsiębiorców z perspektywy doświadczeń SFPK we wdrażaniu inicjatywy JEREMIE.

W trakcie konferencji przedstawiciele SFPK Sp. z o.o. mieli możliwość bezpośrednich rozmów z przedsiębiorcami, dzięki stolikowi eksperckiemu, przy którym rozdystrybuowano materiały promocyjno –informacyjne dotyczące SFPK Sp. z o.o. oraz realizowanej inicjatywy JEREMIE. W trakcie rozmów z przedsiębiorcami pracownicy SFPK Sp. z o.o. – Izabela Chuda oraz Roma Walczewska szczegółowo odpowiadały na zadawane pytania oraz zapoznawały uczestników z ofertą Funduszu.

powrót do aktualności z roku: 2013
wypełnij wniosek STANDARD wypełnij wniosek JEREMIE2 wypełnij wniosek REPO (J3)
Jeremie Jeremie2 SPO Poręczenia
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X