Gala "Pomysł na biznes"

Data publikacji: 2018-02-09

W dniu 09 lutego 2018r. odbyła się IX Gala Konkursu Pomysł na biznes.

Organizatorem tego cyklicznego konkursu jest Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o. pod patronatem: Prezydenta Miasta Leszna oraz Starosty Powiatu Leszczyńskiego. Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach – praktycznej i teoretycznej.

Praktyczna adresowana jest do osób chcących założyć działalność gospodarczą, natomiast teoretyczna kierowana jest do uczniów i studentów leszczyńskich szkół. Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. mógł po raz kolejny uczestniczyć w tym wydarzeniu i przyczynić się bezpośrednio do budowania atmosfery przedsiębiorczości wśród uczniów oraz studentów a także promocji Funduszu jako Pośrednika Finansowego projektu JEREMIE wśród uczestników tego wydarzenia.

W tegorocznej edycji konkursu „Pomysł na biznes” wzięła udział rekordowa liczba 68 uczestników, co przełożyło się 46 konkursowych biznesplanów.

W kategorii praktycznej przyznano dwie pierwsze nagrody. Jury konkursowe doceniło pomysł Anety i Magdaleny Mierzyńskich - „Tęczową kawiarenkę” - miejsce spotkań dla mam z małymi dziećmi. Drugą z nagród otrzymała Monika Zielińska za Art Cake Słodką Pracownię - firmę produkującą fantazyjne, torty dostosowane do wymagań klientów.

W kategorii teoretycznej za najlepszy uznano pomysł Kamila Idziaka z Zespołu Szkół Technicznych za firmę z innowacyjną produkcją zabezpieczeń aut przed kradzieżą.

powrót do aktualności z roku: 2018
wypełnij wniosek STANDARD wypełnij wniosek JEREMIE2 wypełnij wniosek REPO (J3)
Jeremie Jeremie2 SPO Poręczenia
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X