INTELIGENCJA FINANSOWA

Data publikacji: 2011-11-29

Studenckie Forum Business Centre Club było organizatorem wykładów tematycznych Inteligencja Finansowa skierowanych do studentów i absolwentów uczelni wyższych, które odbyły się w auli Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w dniach 28 – 30 listopada 2011.

W dniu 28 listopada br. roku Prezes SFPK Sp. z o.o. p. Aneta Karkosz wygłosiła prelekcję na temat
Poręczeń w ramach inicjatywy JEREMIE – szybki, skuteczny, i tani produkt finansowy zabezpieczający zobowiązania kredytowe.

Wykład rozpoczął się od zadania przez Prezes Funduszu p. Anetę Karkosz zagadki, dzięki której zgromadzeni mogli przekonać się, iż to, co z pozoru wydaje się niemożliwe, wcale takie być nie musi; gdyż wiara w siebie jest podstawą do osiągnięcia sukcesu.

Podczas wykładu zaprezentowane były możliwości, jakie daje bank, który jest partnerem w biznesie, ponadto studentom przedstawiane były sposoby zabezpieczeń transakcji kredytowych. Zostały również wyjaśnione pojęcia takie jak: poręczenie oraz fundusz poręczeniowy, zaprezentowane zostały początki działalności poręczeniowej w Polsce oraz wyniki Funduszy pod względem osiągniętych kapitałów poręczeniowych, liczby i wartości udzielonych poręczeń na koniec 2010r.

W kolejnych punktach swojego wystąpienia, Prezes SFPK Sp. z o.o. przedstawiła zgromadzonym studentom najważniejsze informacje na temat Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu, a także jak na przestrzeni lat rozwinął się Fundusz oraz jakie nagrody otrzymał. Na tych zagadnieniach zakończyła się część wprowadzająca do tematyki poręczeń kwalifikowanych do inicjatywy JEREMIE.

W kolejnych punktach wystąpienia omówione były treści dotyczące: przeznaczenia poręczenia, kiedy można z niego skorzystać, a także zaprezentowane zostały parametry poręczeń (uwzględniające współporęczenia z PFPK Sp. z o.o.). Prezes SFPK Sp. z o.o. p. Aneta Karkosz wskazała również najważniejsze informacje na temat inicjatywy JEREMIE, zaprezentowała przeznaczenie poręczanego kredytu zakwalifikowany do tego unijnego programu, a także przedstawiony został schemat udzielania poręczeń.

Zakończeniem wykładu był krótki test z nagrodami, studenci którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania otrzymali torby podróżne (5 osób), natomiast aktywni uczestnicy (tacy, którzy zadawali pytania w trakcie wykładu, bądź odpowiadali na zadane pytania) otrzymali drobne upominki oznaczone zgodnie z wytycznymi zawartymi w Księdze Identyfikacji Wizualnej JEREMIE.

powrót do aktualności z roku: 2011
wypełnij wniosek STANDARD wypełnij wniosek JEREMIE2 wypełnij wniosek REPO (J3)
Jeremie Jeremie2 SPO Poręczenia
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X