V Forum Gospodarcze w Rawiczu

Data publikacji: 2019-10-21

17.10.2019r. w rawickim Domu Kultury odbyło się po raz piąty Forum Gospodarcze zorganizowane przez Gminę Rawicz.

Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „Cudzoziemiec w Twojej firmie – jak zatrudniać? Formalności: Co? Gdzie? Kiedy? I dlaczego tak długo?”. Uczestnikami forum byli przedsiębiorcy i samorządowcy z Wielkopolski oraz przedstawiciele m.in. Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu, Regionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej w Lesznie oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rawiczu. Spotkanie poprowadziła Pani Julita Augustyniak - Kierownik Biura Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy.

Konferencję otworzył Burmistrza Rawicza – pan Grzegorz Kubik. Wspólnie z ekspertami Powiatowego Urzędu Pracy, Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Państwowej Inspekcji Pracy i Straży Granicznej organizatorzy wydarzenia zastanawiali się czy jest szansa na usprawnienie procedury, by ta mogła trwa krócej. Wszyscy uczestniczący w forum byli zgodni, że procedury są rozproszone i trwają bardzo długo.

Podczas trwania Forum Gospodarczego Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu, posiadał punkt promocyjno–informacyjny, przy którym pracownicy udzielali informacji na temat aktualnej oferty w ramach projektu JEREMIE2.

powrót do aktualności z roku: 2019
wypełnij wniosek STANDARD wypełnij wniosek JEREMIE2 wypełnij wniosek REPO (J3)
Jeremie Jeremie2 SPO Poręczenia
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X