Fundusz ratingowany przez Agencję Ratingową EuroRating!

Data publikacji: 2014-05-23

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. w Gostyniu ponownie został poddany ocenie wiarygodności kredytowej.

Ocenę przeprowadziła Agencja Ratingowa EuroRating, która jest niezależną instytucją specjalizującą się w ocenie ryzyka kredytowego przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Agencja ta posiada formalną rejestrację w Unii Europejskiej oraz podlega bezpośredniemu nadzorowi Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

Posiadana przez SFPK Sp. z o.o. ocena oznacza wysoki poziom wiarygodności finansowej i obsługi zobowiązań oraz niski poziom ryzyka kredytowego, dzięki czemu banki mogą pomniejszać rezerwy kapitałowe tworzone na ryzyko kredytów poręczanych przez SFPK Sp. z o. o.!

Nadanie ratingu przez EuroRating podkreśla wiarygodność Funduszu przed bankami i innymi instytucjami finansującymi. Przeprowadzony przez niezależną agencję monitoring ryzyka kredytowego stanowi potwierdzenie stabilnej pozycji naszego Funduszu na polskim rynku poręczeniowym.


powrót do aktualności z roku: 2014
wypełnij wniosek STANDARD wypełnij wniosek JEREMIE2 wypełnij wniosek REPO (J3)
Jeremie Jeremie2 SPO Poręczenia
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X