DZIEŃ PRZEDSIEBIORCZOŚCI W ŚREMIE

Data publikacji: 2014-11-28

W dniu 27.11.2014r. w Zespole Szkół Politechnicznych odbył się Dzień Przedsiębiorczości pod hasłem Własna firma alternatywną forma zatrudnienia, w którym uczestniczyli uczniowie klas III i IV.

Prelegentami spotkania byli przedstawiciele lokalnych instytucji wspierających przedsiębiorców MŚP – Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Małej Przedsiębiorczości w Śremie oraz Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu oraz lokalni przedsiębiorcy.

P. Milena Filipowska z Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Małej Przedsiębiorczości w swoim pierwszym wystąpieniu poruszyła kwestie związane z założeniem działalności gospodarczej, gdzie należy się udać i co zrobić by w świetle prawa stać się przedsiębiorcą. Z kolei p. Aneta Karkosz Prezes Zarządu SFPK Sp. z o.o. wskazywała w swojej prezentacji możliwości pozyskania środków na rozwój firmy, przybliżyła możliwości zabezpieczenia zobowiązań finansowych przedsiębiorców MSP oraz zaprezentowała poręczenia oferowane przez Fundusz w ramach inicjatywy JEREMIE. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu wzięli udział w quizie, którego pytania sprawdzały dobytą wiedzę nt. oferty Funduszu w kontekście realizowanej inicjatywy. W drugiej części spotkania, ofertę Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości dla przedsiębiorców przedstawiła p. Milena Filipowska. Wystąpienia wieńczące spotkanie należały do przedsiębiorców, którzy opowiadali swoja drogę do stania się przedsiębiorcą, jakie napotkali w między czasie trudności, ale także ile praca na własny rachunek daje satysfakcji i radości. W celu podsumowania dnia przedsiębiorczości, uczniowie uczestniczący w spotkaniu, wymieniali argumenty za oraz przeciw założeniu własnej działalności gospodarczej.

powrót do aktualności z roku: 2014
wypełnij wniosek STANDARD wypełnij wniosek JEREMIE2 wypełnij wniosek REPO (J3)
Jeremie Jeremie2 SPO Poręczenia
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X