W Powiecie Gostyńskim otworzy się 21 nowych firm

W dniu 22.05.2015 w Gostyniu odbyło się spotkanie z osobami, które otrzymają dotację z Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu na założenie i prowadzenie działalności gospodarczej.

Do 21 przyszłych przedsiębiorców trafi wsparcie w wysokości 309.000 zł. Podczas spotkania każda z osób zakładająca swoja firmę miała możliwość zaprezentowania jej wśród uczestników spotkania. Ponadto, osoby te miały możliwość zapoznania się z ofertą skierowaną do nich, jako przedsiębiorców sektora MŚP, którą zaprezentowali przedstawiciele lokalnych instytucji:
- p. Justyna Krzyżostaniak Dyrektor PUP w Gostyniu, która przedstawiła informacje nt. oferty PUP dla pracodawców;
- p. Karolina Walkowiak przedstawiciel Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, która zaprezentowała informacje nt. oferty Stowarzyszenia w zakresie szkoleń i doradztwa;
- p. Dominika Junory przedstawiciel Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.,która zaprezentowała możliwości zabezpieczania transakcji dla sektora MŚP poprzez udzielanie poręczeń.
- p. Małgorzata Curyk Z-ca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Gostyniu, która w swoim wystąpieniu przybliżyła kwestie związane z podatkami w przedsiębiorstwie oraz szerokim wachlarzem obowiązków i ulg jakie spoczywają na właścicielach przedsiębiorstw.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]