Rating SFPK Sp. z o.o.

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu od kwietnia 2010 roku jest cyklicznie poddawany ocenie ratingowej przez agencję ratingową EuroRating Sp. z o.o.
Rating nadany Samorządowemu Funduszowi Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. dotyczy ryzyka związanego z udzielanymi przez Fundusz poręczeniami kredytów bankowych, pożyczek i transakcji leasingowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Rating określa ryzyko wystąpienia sytuacji, w której Fundusz stanie się niewypłacalny, tzn. nie będzie w stanie terminowo i w pełnej wysokości uregulować zobowiązań wynikających z udzielonych przez niego poręczeń, które zostały postawione w stan wymagalności przez banki (lub inne podmioty) akceptujące te poręczenia.Posiadana przez Spółkę ocena ratingowa od maja 2011 utrzymuje się na niezmiennym poziomie A z perspektywą stabilną, co oznacza niski poziom ryzyka kredytowego, wysoką wiarygodność finansową i zdolność do obsługi zobowiązań; przeciętną odporność na wpływ niekorzystnych warunków gospodarczych utrzymujących się przez dłuższy czas.

Zapraszamy na stronę internetową agencji ratingowej EuroRating Sp. z o.o., gdzie znajdą Państwo:

1. ranking funduszy poręczeniowych wg rosnącego ryzyka kredytowego 

2. historię ratingu kredytowego Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]