NARODZINY NOWEGO BIZNESU

W dniu 12.06.2017 r. w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu odbyło się spotkanie z osobami, które otrzymali dotację z Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu na założenie i rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie gostyńskim (III)”.

Do 16 przyszłych przedsiębiorców trafiło wsparcie w wysokości 209.000,00 zł. Podczas spotkania każda z osób zakładająca swoja firmę miała możliwość zaprezentowania jej wśród uczestników spotkania. Przekrój rodzajów zakładanych działalności był bardzo szeroki- rozpoczynając od trenera osobistego, centrum edukacji i rozwoju dziecka, przez usługi fryzjerskie, kończąc na szeroko rozumianych usługach ogólnobudowlanych.

Ponadto, przedsiębiorcy mieli możliwość zapoznania się z ofertą skierowaną do nich, jako przedsiębiorców sektora MŚP, którą zaprezentowali przedstawiciele lokalnych instytucji: Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu, Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, Urzędu Skarbowego w Gostyniu oraz Biura Terenowego ZUS w Gostyniu.

Przedstawicielka Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Pani Ewa Bartosz-Kaźmierska, zaprezentowała możliwości zabezpieczania transakcji dla sektora MŚP poprzez udzielanie poręczeń.

Gratulujemy świeżo upieczonym przedsiębiorcom i życzymy samych sukcesów w prowadzeniu firmy!

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]