KONFERENCJA "MOJA PRZYSZŁOŚĆ Z WŁASNĄ FIRMĄ"

W dniu 21 maja 2012 roku w Hotelu Granada w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się konferencja MOJA PRZYSZŁOŚĆ Z WŁASNĄ FIRMĄ, którą zorganizowało Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Konferencja była podsumowaniem realizacji przez Stowarzyszenie OCWP projektu Moja Firma –mój sukces realizowanego w ramach Działania 6.2 - Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Uczestnikami spotkania byli przedsiębiorcy, którzy założyli własną działalność gospodarczą dzięki projektowi, przedstawiciele jednostek samorządowych oraz przedstawiciele lokalnych instytucji biznesu.

Konferencja rozpoczęła się uroczystym powitaniem gości przez P. Martę Kaźmierczak Zastępcę Prezesa Stowarzyszenia OCWP oraz przemówieniem Wicestarosty P. Tomasza Ławniczaka. Następnie P. Marta Kaźmierczak zaprezentowała zgromadzonym informacje na temat przebiegu realizacji projektu Moja firma – mój sukces.
Kolejne wystąpienia należały do przedstawicieli nowo powstałych przedsiębiorstw, którzy zaprezentowali uczestnikom konferencji swoje firmy, powstałe dzięki dofinansowaniu z projektu.
Po nich, nadszedł czas na prelekcję P. Mileny Filipowskiej ze Stowarzyszenia Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, która omówiła możliwości ubiegania się o środki unijne dla przedsiębiorców z sektora MSP.
Następnie głos zabrał przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego p. Romuald Fabisiak, który zaprezentował Inicjatywę JEREMIE, jako alternatywę finansowania przedsięwzięć gospodarczych w Wielkopolsce.
Z kolei P. Agnieszka Fusińska Kierownik Ostrowskiego Funduszu Pożyczkowego przedstawiła i omówiła zebranym przedsiębiorcom i gościom, ofertę Funduszu skierowaną do mikro, małych i średnich przedsiębiorców.
Ostatnim wystąpieniem tego dnia, była prelekcja Prezes Zarządu SFPK Sp. z o.o. w Gostyniu P. Anety Karkosz, która zaprezentowała uczestnikom konferencji poręczenia realizowane w ramach inicjatywy JEREMIE, jako szybki, skuteczny i tani produkt finansowy zabezpieczający zobowiązania kredytowe.
Zwieńczeniem konferencji było rozdanie zaświadczeń dla beneficjentów projektu.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]