JEREMIE

Co to jest JEREMIE?

JEREMIE to skrócona nazwa inicjatywy, która po przetłumaczeniu brzmi: Wspólne Europejskie zasoby dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Już sama nazwa wskazuje do kogo jest ona skierowana - do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczęli działalność lub nie posiadają długiej historii kredytowej, a także wystarczających zabezpieczeń do ubiegania się o kredyt w instytucjach finansowych.

W Polsce Inicjatywa JEREMIE realizowana jest na poziomie regionalnym w ramach Regionalnych programów Operacyjnych - w województwie wielkopolskim w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. (Priorytet 1 "Konkurencyjność przedsiębiorstw", Działanie 1.3 "Rozwój systemu finansowych instrumentów wsparcia przedsiębiorczości").

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych jako Pośrednik Finansowy udziela wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w postaci poręczenia.

Schemat:

schemat

Projekt JEREMIE jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie sektora MŚP w dostępie do funduszy, mających na celu jego ogólnopojęty rozwój. Swoim zasięgiem JEREMIE objął teren województw: dolnośląskiego, łódzkiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego.

Na terenie województwa wielkopolskiego Inicjatywa JEREMIE jest realizowana pod hasłem: INICJATYWA JEREMIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI

Pierwszą umowę Operacyjną - Reporęczenie Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu podpisał 09 września 2010r. i od tego momentu realizuje unijną inicjatywę JEREMIE, dzięki której w większym stopniu może wspierać lokalnych przedsiębiorców. Poręczenia udzielane przez Fundusz to szybki, pewny i tani sposób zabezpieczenia kredytów dla firm! Ponadto, przedsiębiorcy korzystający z poręczeń tego unijnego projektu mogą liczyć na liczne korzyści płynące z realizacji inicjatywy JEREMIE przez Fundusz:

-  możliwość uzyskania większego kredytu!

-  jasne zasady ustanowienia zabezpieczenia!

-  brak ukrytych opłat = Jednorazowa opłata za poręczenie!

-  obniżona prowizja za poręczenie kredytu!

-  szybsze ustanowienie zabezpieczenia!

-  oszczędność czasu i wygoda – doradca instytucji finansowej kontaktuje się z Funduszem w imieniu Klienta!

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. realizacji poszczególnych edycji inicjatywy JEREMIE.

 

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]