III SPOTKANIE Z OSOBAMI ROZPOCZYNAJĄCYMI DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

W dniu 24 czerwca 2014 roku w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu odbyło się III uroczyste podpisanie umów o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej udzielanych z ramienia Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu.

Podczas spotkania właściciele nowo powstałych firm mieli okazję zapoznać się z ofertami oraz formami pomocy skierowanymi dla nowo powstałych przedsiębiorstw sektora MMŚP jakie oferują Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu, Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego oraz Urząd Skarbowy w Gostyniu.

Zebranych gości uroczyście powitał p. Robert Marcinkowski - Starosta Gostyński, następnie głos zabrali kolejno:

- Z-ca Dyrektor PUP w Gostyniu, p. Andrzej Czupryński, który przedstawił informacje nt. oferty PUP dla pracodawców, m.in. refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, pracach interwencyjnych, szkoleń dla pracowników.
- Przedstawiciel SFPK Sp. z o.o. w Gostyniu, p. Dominika Junory, która przedstawiła ofertę poręczeń kredytów, pożyczek oraz transakcji leasingowych.
- Przedstawiciel SWPPG, p. Kornelia Michalak, która zaprezentowała informacje nt. oferty Stowarzyszenia w zakresie szkoleń i doradztwa.
- Z-ca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Gostyniu p. Małgorzata Curyk, która w swoim wystąpieniu przybliżyła kwestie związane z podatkami w przedsiębiorstwie oraz szerokim wachlarzem obowiązków i ulg jakie spoczywają na właścicielach przedsiębiorstw.

Po prezentacjach powyższych instytucji Starosta Gostyński, p. Robert Marcinkowski wręczył zebranym przedsiębiorcom podpisane umowy dotyczące przyznania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Łącznie wręczono 24 umowy.

Właściciele nowo powstałych firm w trakcie spotkania mieli również okazję do zaprezentowania własnej oferty, a tym samym nawiązania pierwszych kontaktów biznesowych.

Organizatorami spotkania byli Starostwo Powiatowe w Gostyniu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]