LISTOPADOWE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KOŚCIANIE

W dniu 06.11.2014r. w Kościanie odbyło się Forum Przedsiębiorczości w ramach Partnerstwa Lokalnego na rzecz zatrudnienia zorganizowane przez Starostę Kościańskiego p. Andrzeja Jęcz, którego uczestnikami byli przedsiębiorcy z terenu powiatu kościańskiego. Wydarzenie było również zwieńczeniem konkursu Biznes z Przyszłością, w którym brali uczniowie lokalnych szkół ponadgimnazjalnych.

Zgromadzeni uczestnicy wysłuchali prezentacji badań rynku pracy przeprowadzonego na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Kościanie, które zaprezentował przedstawiciel firmy BIOSTAT p. Andrzej Kempa. Następnie głos zabrała przedstawicielka Urzędu Pracy, p. Aleksandra Budzik, która przedstawiła zgromadzonym przedsiębiorcom nowe instrumenty rynku pracy dostępne po nowelizacji Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. W następnym wystąpieniu p. Monika Pawłowska Dyrektor Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie omówiła wydarzenia, jakie będą się odbywać w ramach organizowanego przez OWP Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizatorzy do udziału w Forum zaprosili również przedstawiciela Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, p. Jacka Kasprzyk. Zaprezentował on informacje nt. nowej perspektywy finansowej dla przedsiębiorców oraz wskazywała kierunki rozwoju dla prowadzonych działalności gospodarczych, aby pozyskać wsparcie z Unii Europejskiej. Ostatnim punktem programowym spotkania była prezentacja Laureatów konkursu Biznes z Przeszłością, którego organizatorami byli: Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie oraz Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie  pod patronatem Starosty Kościańskiego. Laureatkami konkursu zostały:
Adrianna Stachowiak
 uczennica  I LO w Kościanie – DECORWOOD (renowacja oraz projektowanie mebli);
Marianna Krystek
 uczennica  I LO w Kościanie – MIODY Z KOŚCIANA (chów pszczół, produkcja miodu oraz wosku pszczelego);
Weronika Walenciak  uczennica  I LO w Kościanie – EDUECOTOYS (produkcja mat edukacyjnych dla dzieci z ekologicznych materiałów i tworzyw ).

Przedstawiciele Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu podczas trwania spotkania mieli możliwość prezentacji oferty poręczeniowej w ramach realizowanej inicjatywy JEREMIE podczas trwania rozmów kuluarowych.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]