Fundusz ratingowany przez Agencję Ratingową EuroRating!

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. w Gostyniu ponownie został poddany ocenie wiarygodności kredytowej.

 

Ocenę przeprowadziła Agencja Ratingowa EuroRating, która jest niezależną instytucją specjalizującą się w ocenie ryzyka kredytowego przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Agencja ta posiada formalną rejestrację w Unii Europejskiej oraz podlega bezpośredniemu nadzorowi Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

 

Posiadana przez SFPK Sp. z o.o. ocena oznacza wysoki poziom wiarygodności finansowej i obsługi zobowiązań oraz niski poziom ryzyka kredytowego, dzięki czemu banki mogą pomniejszać rezerwy kapitałowe tworzone na ryzyko kredytów poręczanych przez SFPK Sp. z o. o.!

 

Nadanie ratingu przez EuroRating podkreśla wiarygodność Funduszu przed bankami i innymi instytucjami finansującymi. Przeprowadzony przez niezależną agencję monitoring ryzyka kredytowego stanowi potwierdzenie stabilnej pozycji naszego Funduszu na polskim rynku poręczeniowym.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]